Budynek przy Krośniewickiej 41 zyskuje nowe oblicze

termo

Trwa realizacja zadania inwestycyjnego "Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej i mieszkalnego przy ul. Krośniewickiej 41 w Kutnie" dofinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 85 % wartości inwestycji, 15 % stanowi wkład własny, a łączny koszt realizacji zadania to 1 740 000,00 zł. Wykonawcą zadania jest MEG – BUD Marcin Gibski Krzesin 21 A, 99-300 Kutno. Nadzór budowlany nad realizacją objęła Dyrekcja Inwestycji Sp. z o.o.Termin realizacji: 13 miesięcy od daty podpisania umowy tj. lipiec - sierpień 2023 r.

Inwestycja obejmuje przebudowę budynku biurowo – mieszkalnego wraz z wykonaniem wewnętrznej instalacji gazowej z kotłownią na gaz ziemny oraz remont garażu, dobudowanie pochylni dla osób niepełnosprawnych, przebudowę schodów i podestu wejściowego, podjazdu dla niepełnosprawnych oraz schodów bocznych do części usługowej, docieplenie ścian zewnętrznych i dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz obróbki blacharskie, wymianę instalacji elektrycznej, instalacji c. o., montaż instalacji fotowoltaicznej, solarnej
i odgromowej. Skrzydło główne budynku zostanie przebudowane na potrzeby pomieszczeń biurowych, skrzydło wschodnie zachowa przeznaczenie użytkowo – biurowe.

Dotychczas ocieplono fundament i ściany budynku styropianem, wymieniono stolarkę okienną i zamurowano małe okna. Wewnątrz budynku usunięto parapety i przeprowadzono przewidziane w projekcie roboty rozbiórkowe. Rozpoczęto również wymianę instalacji elektrycznej.