KGW w Wysokiej Wielkiej

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W WYSOKIEJ WIELKIEJ

Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiej Wielkiej założone zostało 14 czerwca 2019 roku. W chwili założenia Koło liczyło 41 członków, natomiast w roku 2020 pozyskaliśmy 7 nowych członków. Nasza działalność prowadzona jest w budynku (świetlicy) Ochotniczej Straży Pożarnej Wysoka Wielka 21. Współpraca z druhami OSP układa się bardzo dobrze.

Dnia 21.09.19 zorganizowałyśmy spotkanie integracyjne, na które zaproszonych zostało wielu gości, m.in. Pani Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Senator Przemysław Błaszczyk oraz koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzegocinie.

Nasze Koło brało czynny udział w organizacji Gminnych Dożynek 2019 w Strzegocinie, miałyśmy swój namiot, w którym serwowałyśmy m.in. smalec domowy, lemoniady, ciasto własnego wypieku. Brałyśmy również udział w szeregu spotkań i szkoleń organizowanych dla Kół Gospodyń Wiejskich. Zorganizowałyśmy Wigilię połączoną ze szkoleniem K.R.U.S. Tradycyjnie już uczestniczyłyśmy w Dożynkach w Głogowcu. W lutym 2020 roku naszym dziełem był wspaniały bal karnawałowy. Niestety pandemia nie pozwoliła nam na zorganizowanie Dnia Dziecka.

Obecnie wspólnie z Ochotnicza Strażą Pożarną i Panią Sołtys pracujemy nad budową tarasu pod altankę.

Z pozyskanych środków unijnych zakupiłyśmy dużą kuchnię gazową, zmywarkę, chłodziarkę, warnik do wody, zestaw naczyń itp.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30