KGW w Strzegocinie

Zarys Działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Strzegocinie

Na przestrzeni lat zakres działalności i skład Koła Gospodyń ulegał zmianie. W przeszłości, stopień zaangażowania w dobro lokalnej społeczności wiejskiej przez gospodynie był większy niż obecnie. Chętniej spotykano się na różne, wspólne okazje jak i po prostu w celu wymiany przepisów kulinarnych bądź pozyskania nowych. Dziś, w dobie internetu, te receptury najczęściej pozyskujemy właśnie tam. W dalszym ciągu i niezmiennie książki kucharskie są dla nas znaczącą inspiracją do tworzenia nowych dań. Obecnie Koło Gospodyń Wiejskich w Strzegocinie liczy 20 członkiń. W tym kształcie funkcjonuje od około sześciu lat. Spotykamy się raz na dwa miesiące lub częściej,w zależności od potrzeb. Posiadamy zarząd w składzie:

przewodnicząca-Marlena Karczewska

z-ca przewodniczącej-Katarzyna Wiwała

skarbnik-Barbara Kalinowska.

Mamy ustaloną miesięczną składkę członkowską z której dochód przeznaczony jest na potrzeby związane z funkcjonowaniem Koła. Dzięki uprzejmości Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegocinie, nasze spotkania mogą odbywać się w miejscowej remizie OSP. Organizujemy wewnętrzne imprezy i spotkania takie jak '' Dzień Kobiet'', przed Wielkanocą ''jajeczko'' ,a przed Wigilią ''opłatek''. W ramach rewanżu dla świetlicy wiejskiej za gościnność w sezonie wiosennym sprzątamy obiekt wewnątrz i w miarę możliwości na zewnątrz. W roku 2019 mieliśmy okazję do integracji okolicznych mieszkańców ze względu na Dożynki Gminne, które odbywały się w Strzegocinie. Przedsięwzięcie to wymagało ogromnego zaangażowania ze strony lokalnej społeczności, zarówno ze strony naszego Koła Gospodyń jak i przede wszystkim ze strony OSP w Strzegocinie. Nie wspominamy tutaj o roli samorządu gminnego i Ośrodka Kultury w Leszczynku , które to miało swoje istotne znaczenie w przygotowaniach do tego wydarzenia. Wiodąca role odegrała również nasza Pani Sołtys, która jest również naszą członkinią. Wspólnymi siłami udało się osiągnąć zamierzone cele. Chciało by się dodać "Nic o was bez nas...''

Jesteśmy otwarte na dialog i współpracę z lokalną władzą jak również z miejscową społecznością. Nasze motto to ''Mniej gadania, więcej działania''.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30