Gmina Kutno ma nową Strategię Rozwoju do 2030 roku

fotka

Mam przyjemność poinformować Państwa,

że w dniu 30 czerwca 2022 roku Radni Rady Gminy Kutno podjęli Uchwałę Nr L/339/2022 w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Kutno na lata 2021 – 2030. Za przyjęciem tego strategicznego dokumentu dla Gminy głosowało 13 radnych, przy jednym głosie wstrzymującym.

Strategię Rozwoju Gminy Kutno opracowała firma CentroPolis S.A. z Torunia, a przebieg prac nad jej opracowaniem przedstawiła obecna na sesji Rady Gminy Kutno przedstawicielka firmy Natalia Kurdubska - Gajdamowicz.

Przyjęty dokument Strategii jest wynikiem przeprowadzenia wielu badań, analiz i konsultacji społecznych. W Strategii zdiagnozowano najważniejsze potrzeby rozwojowe Gminy Kutno ważne dla mieszkańców. Zgodnie z nakreśloną w Strategii misją, Gmina Kutno ma być: dynamicznie rozwijającą się, z poszanowaniem każdego członka społeczności lokalnej, ceniącą dziedzictwo materialne, kulturowe i przyrodnicze, wzmacniającą więzy międzyludzkie, dbającą o zasoby naturalne wspólnotą samorządową.

Realizacji zaś wizji gminy w 2030 roku służyć mają trzy cele strategiczne w obszarach: infrastruktury publicznej, społeczności lokalnej i ochrony zasobów przyrodniczych. Gmina Kutno ma być miejscem rozwoju gospodarczego sektora rolniczego i pozarolniczego, a jakość życia mieszkańców znacząco wzrośnie, dzięki dobrze funkcjonującej infrastrukturze publicznej. Ponadto mieszkańcy gminy posiadać będą silne poczucie przynależności do lokalnej wspólnoty poprzez m.in. dobrze działające i wspierane przez samorząd gminny: sołectwa, organizacje i stowarzyszenia. Wzrośnie także jakość kształcenia w szkołach i jeszcze bogatsza będzie oferta Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. Wzrośnie także świadomość ekologiczna wśród mieszkańców i zrozumienie dla działań sprzyjających zachowaniu dobrego stanu środowiska naturalnego.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w proces tworzenia Strategii Rozwoju Gminy Kutno na lata 2021-2030, tego bardzo ważnego dokumentu i kluczowego dla rozwoju Gminy Kutno. Dziękuję również radnym Rady Gminy Kutno za przyjęcie Strategii i mam nadzieję, że będziemy ją wspólnie realizować dla dobra mieszkańców naszej gminy.

Wójt Gminy Kutno

Justyna Jasińska

Strategię można pobrać ze strony: