• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Złote Gody par małżeńskich z gminy Kutno

zlote-gody-medale

Cztery pary z gminy Kutno 29 października 2022 roku świętowały w Urzędzie Stanu Cywilnego piękny jubileusz „Złotych Godów", czyli 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego. Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska wręczyła małżonkom listy gratulacyjne i medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
W tym ważnym dniu p.Wójt złożyła jubilatom serdeczne gratulacje, a także życzyła następnych wspólnie przeżytych lat w zdrowiu, szczęścia i każdej chwili spędzonej w ciepłym, rodzinnym gronie.
„Dziś obchodzicie wspaniały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, gdzie na ślubnym kobiercu powiedzieliście sobie sakramentalne „tak". Ta okrągła rocznica jest świadectwem, że mimo trudności i zawiłości losu, idziecie razem przez życie, z wzajemnym szacunkiem i miłością. Ta uroczystość jest potwierdzeniem, że to właśnie rodzina jest fundamentalną wartością w życiu człowieka" – mówiła do świętujących małżeństw Justyna Jasińska, Wójt Gminy Kutno.


W uroczystości z okazji „Złotych Godów" udział wzięły cztery pary z gminy Kutno:


Danuta i Władysław Szymańscy rozpoczęli wspólne życie 19 sierpnia 1972 roku. Prowadzili własne gospodarstwo rolne. Na emeryturze w czasie wolnym lubią rozwiązywać krzyżówki, czytać i oglądać filmy. Mają trójkę dzieci: Wiesława, Mariusza i Marzeny, a także sześcioro wnucząt: Wiktorię, Dawida, Kacpra, Bartłomieja, Darię i Agatę.


Danuta i Stanisław Jankiewiczowie powiedzieli sobie „tak" 15 lipca 1972 roku. Po zawarciu związku małżeńskiego rozpoczęli wspólne życie prowadząc gospodarstwo rolne. Działali także społecznie. Pani Danuta w Kole Gospodyń Wiejskich, a Pan Stanisław w Ochotniczej Straży Pożarnej we Wroczynach. Mają dwóch synów: Grzegorza i Piotra, a także czworo wnucząt: Jakuba, Huberta, Sandrę i Oliwiera.


Alina i Stefan Fijałkowscy rozpoczęli wspólne życie 2 września 1972 roku. Pani Alina pracowała w Herbapolu, a Pan Stefan w PGRze w Lesznie, a w czasie wolnym realizował swoją pasję, jaką jest wędkarstwo. Są przykładem do naśladowania dla swoich dzieci Joanny, Arkadiusza i Tomasza. Mają także czworo wnucząt: Michała, Karolinę, Rafała i Szymona, a także prawnuka Stanisława.


Anna i Eugeniusz Zajączkowscy połączyli swoje życie węzłem małżeńskim 28 października 1972 roku. Prowadzili wspólnie gospodarstwo rolne, a dodatkowo Pan Eugeniusz pracował zawodowo w Spółdzielni Kółek Rolniczych. Nagrodą za wspólnie spędzone życie jest szczęście dzieci Dariusza, Marcina i Renaty, a także uśmiech czworga wnucząt Julii, Amelii, Zuzanny i Jakuba.

Zdjęcia: Łukasz Stasiak

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30