Zapraszamy do udziału w akcji "Łąki kwietne gminy Kutno przyjazne pszczołom"

laki-2

Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska zaprasza Mieszkańców Gminy Kutno do założenia łąki kwietnej poprzez udział w akcji pt. „Łąki kwietne gminy Kutno przyjazne pszczołom".

Łąki kwietne wpływają pozytywnie na ekosystem, zatrzymują wilgoć, są schronieniem i dają pożytek dla pszczół, a ich wielobarwność upiększa krajobraz.

Każdy kto zgłosi się do Urzędu Gminy Kutno otrzyma od nas zestaw nasion, z których wyrośnie piękna kwietna łąka pełna miododajnych roślin.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest wypełnienie deklaracji udziału i zgoda na sfotografowanie wyhodowanej łąki przez pracowników Urzędu. Zdjęcia zostaną wykorzystane w materiałach promocyjnych Gminy Kutno.

Zestawy nasion ufundowała firma Bayer Sp. z o. o. Mieszanka zawiera 38 gatunków kwiatów miododajnych i przyjaznych dla pszczół, które należą do najważniejszych owadów pożytecznych. Jej znaczenie dla człowieka wynika z niezwykłej wydajności zapylania. Ze względu na brak obszarów porośniętych roślinnością kwitnącą podczas miesięcy letnich wiele rojów pszczół często cierpi na niedobór pokarmu i większą podatność na choroby.

Zestaw nasion „Dar dla pszczół" może przyczynić się do zwiększenia naturalnych źródeł pokarmu dla pszczół.Siejąc łąkę kwietną nie tylko poprawiasz estetykę swojego otoczenia, ale także pomagasz pszczołom, bez których życie na ziemi może zniknąć.

Osoby chętne do udziału w akcji zapraszamy do pokoju nr 27. Ilość zestawów jest ograniczona!