• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Wyjątkowy XXIV Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich w gminie Kutno

zlot

XXIV Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich organizowany był w tym roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Gminą Kutno. Zlot rozpoczął się w sobotę 8 października. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele ze szkół zrzeszonych w Ogólnopolskim Klubie Szkół Reymontowskich, którzy przyjechali do gminy Kutno z całego kraju. Dla blisko 150 uczestników przygotowano atrakcje w postaci ciekawych warsztatów (m.in. plastycznych, ukulele i softball), a także ogniska i karaoke.

W niedzielę 9 października rano odbyła się msza święta w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawił ksiądz Stanisław Zarosa SAC. Następna część wydarzenia odbyła się w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku.

Na początku tej części Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska serdecznie powitała  całą społeczność szkół reymontowskich - uczniów, rodziców i nauczycieli oraz wszystkich zaproszonych gości, w szczególności zaś gwiazdę polskiego kina, znaną między innymi z roli Jagny w „Chłopach" Emilię Krakowską.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. przedstawiciele Ogólnopolskiego Klubu Szkół Reymontowskich, Fundacji im. Wł.St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich i Stowarzyszenia Nasz Reymont a także Przewodnicząca Rady Gminy Kutno wraz z Radnymi, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych gminy Kutno oraz sponsorzy, których imiennie powitał dyrektor szkoły Przemysław Kubicki.

Podczas wydarzenia poszczególne placówki biorące udział w zlocie zaprezentowały swoje działania i osiągnięcia. Punktem kulminacyjnym była część artystyczna nawiązująca do twórczości Władysława Reymonta w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gołębiewku. Całą uroczystość prowadziła  Aleksandra Wiwała, córka zmarłego wicedyrektora szkoły Zbigniewa Wiwały.

Dalsze obchody odbyły się w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. Wydarzenie rozpoczął koncert Orkiestry Gminy Kutno pod batutą kapelmistrza Tomasza Marciszewskiego, po którym ogłoszone zostały wyniki XVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mówimy Reymontem". Zwyciężczynią została uczennica Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Gołębiewku Natalia Widawska, która zaprezentowała zgromadzonej publiczności fragment powieści Władysława Reymonta „Chłopi". Następnie rozstrzygnięto konkurs na Medal Reymontowski z okazji 25 - lecia Fundacji Władysława Stanisława Reymonta.

Na koniec uroczystości Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska podziękowała osobom zaangażowanym w organizację zlotu, w tym szczególne dyrektorowi,  dzieciom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Gołębiewku, którzy w sposób niezwykle ciekawy i profesjonalny przygotowali to wydarzenie.

Zdjęcia autorstwa: Klaudia Bujalska, Tomasz Zagórowski, Łukasz Stasiak.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30