• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Uczniowie szkół podstawowych w Gminie Kutno skorzystają z dofinansowania wycieczek szkolnych

dof

Miło nam poinformować, że trzy szkoły z Gminy Kutno otrzymały dofinansowanie do wycieczek szkolnych z programu rządowego „Poznaj Polskę" na 2023 rok. Inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, która jest częścią Polskiego Ładu  ma na celu uatrakcyjnienie programu nauczania, poprzez dofinansowanie wycieczek szkolnych po Polsce.

Szkoła Podstawowe im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie złożyła wniosek o dofinansowanie wycieczki do Torunia. W programie wycieczki znalazły się Planetarium w Toruniu, Dom Legend Toruńskich i Żywe Muzeum Piernika. Całkowity koszt wycieczki to ok. 5 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi ok. 4 tys. zł. Wycieczka dedykowana będzie uczniom klas I-III, a przewidywana liczba uczestników to 42 uczniów.

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Byszewie złożyła wniosek o dofinansowanie wycieczki w okolice Warszawy. W programie wycieczki znalazły się Centrum Edukacji Folkloru Polskiego w zabytkowym Pałacu Karolin w Otrębusach oraz zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Całkowity koszt wycieczki to ponad 7 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi 5 tys. zł. Wycieczka dla uczniów klas
IV-VIII
, przewidywana liczba uczestników to 51 uczniów.

Szkoła Podstawowe im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach złożyła dwa wnioski o dofinansowanie wycieczek do Biskupina. Wycieczki dedykowane będą uczniom klas I-III i IV-VIII, a przewidywana liczba uczestników to 50 uczniów. W programie zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego Biskupin i Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Całkowity koszt wycieczek to 12,5 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi 10 tys. zł.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30