• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Święto Dziękczynienia pełne atrakcji już za nami

sw-dziek-2023

27 sierpnia 2023 roku odbyło się Święto Dziękczynienia Gminy Kutno. Gospodarzem obchodów była Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska. W Korowodzie dożynkowym wzięli udział Orkiestra Gminy Kutno, Poczty Sztandarowymi Ochotniczych Straży Pożarnych, dzieci z Dziecięco Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Leszczynki Zespół Ludowy Leszczynianki, Wójt Gminy Kutno, Starostowie Dożynek, Sołtysi i delegacje sołectw z darami oraz zaproszeni goście. Korowód przeszedł ul. Królewską do Kościoła pw. Św Wawrzyńca, gdzie Mszę Dziękczynną w intencji wszystkich mieszkańców gminy Kutno celebrował Ksiądz dr Jerzy Swędrowski.

Następnie korowód przeszedł pod Urząd Gminy Kutno, gdzie Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska wygłosiła krótkie przemówienie i wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kutno Dariuszem Mroczkiem złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Wincentego Witosa. W imieniu samorządu Miasta Kutno kwiaty złożył Zastępca Prezydenta Miasta Kutna Jacek Boczkaja.

Dalsza część uroczystości odbywała się w zespole dworsko parkowym w Leszczynku. Obchody rozpoczęły się koncertem Orkiestry Gminy Kutno. Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska powitała wszystkich gości, podziękowała za całoroczną pracę i przyjęła od starostów i delegacji z sołectw chleby, wieńce i kosze z owocami i warzywa, następnie zaprosiła wszystkich uczestników do wspólnego podzielenia się chlebem.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się min.: Senator RP Przemysław Błaszczyk, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Waldemar Wojciechowski, oraz przedstawiciele parlamentarzystów w imieniu Ministra Tomasza Rzymkowskiego – Pan Marcin Motylewski, oraz w imieniu Posła Tadeusza Woźniaka – Pani Kamila Radecka

Część artystyczną wydarzenia rozpoczął Dziecięco Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Leszczynki z programem tanecznym Suita krakowska. Po nich wystąpił Zespół Ludowy Leszczynianki, który już od 15 lat uświetnia wydarzenia gminne swoimi koncertami. Potem na scenie pojawiła się Marlena Drozdowska, która poza starszymi znanymi utworami wykonała po raz pierwszy piosenki z nowej płyty. Po jej koncercie uczestnicy przenieśli się na chwilę do świata wyobraźni za sprawą wybitnego polskiego iluzjonisty Macieja Pola.

Następnie na scenę zostały zaproszone osoby, które w sposób szczególny wspierają Gminę Kutno.

Statuetki Amicus Gminy Kutno z rąk Wójt Gminy Kutno Justyny Jasińskiej odebrali:

Jan Najberg Agencja Ochrony Mienia i Usług Detektywistycznych ABN

Ilona i Robert Denarscy Agro Factory II

Andrzej Cichowski TRANS – MICHOR

Wiesław Dobrzyński Wika- BIS Dobrzyński spółka jawna

Paweł Złotowski Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HYDROBUD

Zbigniew Gralewski Prezes Koła nr 109 PZW Metalurg w Kutnie

Krystian Ślebocki Gminny Bus sp. z o.o.

Krzysztof Jankowski w zastępstwie Andrzeja Szymanowskiego -Uma Investments sp. z o.o.Kellogs w Kutnie

Przemysław Błaszczyk Senator RP

Urszula Radzimirska – Prezes Stowarzyszenia Zespól Ludowy Leszczynianki.

Gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full, który przyciągnął prawdziwe tłumy. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna prowadzona przez zespól Atest.

Dla uczestników czekał poczęstunek w postaci ciast i innych smakołyków przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Wysokiej Wielkiej, Komadzyna, Nowej Wsi, Strzegocina, Wierzbia, Koła Kobiet Aktywnych z Gołębiewka oraz ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gołębiew. Dodatkowymi atrakcjami była strefa zabaw dla dzieci prowadzona przez Tęczowo Fabrykę Zabawy, a także stoiska rękodzielników, gdzie można było kupić prawdziwe ręcznie robione skarby. Powiatowa Komenda Policji w kutnie była obecna na wydarzeniu ze stoiskiem informacyjnym, gdzie były udzielane informacje dotyczące bezpieczeństwa i sposobów zapobiegania przestępstwom.

Uroczystość objęta była patronatem narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.  Święto organizowane było we współpracy z Centrum Kultury Gminy Kutno i Partnerami są Centrum Kultury Gminy Kutno, Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi „Nasza Nowa Wieś, Komadzyna „Niezapominajka" , Strzegocina, Wierzbia, Wysokiej Wielkiej, Koło Kobiet Aktywnych z Gołębiewka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gołębiew, Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, Karczma Miłosna i Tęczowo Fabryka Zabawy.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30