Sukces programu „Umiem pływać w Łódzkiem” w Gminie Kutno
Uczniowie z terenu Gminy Kutno wzięli udział w wojewódzkim projekcie powszechnej nauki pływania. W drugim semestrze roku szkolnego 2025/2026 z profesjonalnych lekcji na basenie skorzystało łącznie 30 dzieci.
Program skierowany jest do uczniów klas I–III szkół podstawowych. W pierwszej edycji
w 2026 roku szansę na rozwój sportowych pasji i bezpieczną zabawę w wodzie otrzymali podopieczni dwóch placówek:
• Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
• Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie
Organizatorem i operatorem całości tradycyjnie było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi.
Pełny koszt organizacji nauki pływania dla uczniów naszych szkół wyniósł 21 100 zł. Bezpieczna przyszłość dzieci nad wodą to efekt solidarnego montażu finansowego samorządu oraz rodziców:
• 9 600 zł – dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.
• 11 500 zł – wkład własny Gminy Kutno (w tym kwota 4 500 zł sfinansowane przez zaangażowanych rodziców i opiekunów uczniów).
Inicjatywa ta od lat cieszy się ogromnym uznaniem. Nauka pływania to nie tylko doskonała forma aktywności fizycznej i korekcja wad postawy, ale przede wszystkim bezcenna inwestycja w bezpieczeństwo najmłodszych. Gratulujemy wszystkim młodym pływakom wytrwałości
i zdobycia nowych umiejętności i zapowiadamy kontynuację programu na jesieni!