Promesa dla Gminy Kutno w ramach programu Cyfrowa Gmina

20220112-132234cyfrowa-gmina

W dniu 11 stycznia 2022 Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska z rąk Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Andruszkiewicza i Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Grzegorz Schreibera odebrała promesę na kwotę     262 590 złotych dla Gminy Kutno w ramach rządowego programu Cyfrowa Gmina. Celem programu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Za otrzymane środki zostanie zmodernizowana serwerownia w Urzędzie Gminy Kutno - zakupione zostaną nowe serwery i urządzenie sieciowe. Dodatkowo środki zostaną przeznaczone na zakup jednostek komputerowych. W ramach projektu zostanie również przeprowadzony audyt cyberbezpieczeństwa urzędu oraz szkolenia z zakresu informatyzacji i cyberbezpieczeństwa dla pracowników. Dzięki dotacji będzie można również przedłużyć licencje dla systemu do ewidencji sprzętu i oprogramowania oraz wymienić system oprogramowania antywirusowego oraz sprzęt multimedialny.

Środki przeznaczone zostaną przeznaczone również na kompleksowe wdrożenie Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją ( EZD-PUW) co znacznie usprawni obieg dokumentów w Urzędzie Gminy oraz kompleksowy nadzór zad załatwianiem spraw.