Noc Świętojańska w Leszczynku obfitowała w wiele atrakcji

wianki-2

Sobotnia Noc Świętojańska w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku minęła w atmosferze śmiechu, zabawy i wspólnego biesiadowania. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Zespół Ludowy ,,Leszczynianki" pod honorowym patronatem Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska , a sfinansowane ze środków Gminy Kutno. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji, a wśród nich koncert zespołu Leszczynianki i Kapeli Odnowa Folk, występ dziecięco - młodzieżowego zespołu pieśni i tańca Leszczynki, wystawy rękodzieła oraz poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kutno Niewątpliwą popularnością cieszyły się alpaki z firmy Alpaki Cudaki, które specjalnie na tę okazję przyjechały do Leszczynka. Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać ludowych utworów w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Klonowianek, Strzelec i Kapeli Po Kopie. Każdy mógł także zapleść wianek, który wieczorem był puszczany na wodzie. Wydarzenie poprowadzili Urszula Radzimirska i Andrzej Kurczewski. Dziękujemy za tak liczną obecność i wspólną zabawę.

Dziękujemy za wsparcie wydarzenia firmom – Trans Michor, Cukrownia Dobrzelin, Zorina Sp. z o.o. , P.P.U.H.Wiatrpol Roman Cieślak, Młyn A&S Jujka