• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Mnóstwo atrakcji na Festynie Rodzinnym "W bajkowej krainie"

festyn

4 czerwca 2022 roku w zespole dworsko - parkowym w Leszczynku było bardzo wesoło i kolorowo za sprawą wyjątkowego Festynu Rodzinnego „W bajkowej krainie". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku, Gminną Bibliotekę Publiczną im. Józefa Bohdana Zaleskiego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoły z terenu gminy Kutno w Byszewie, Strzegocinie, Wroczynach i Gołębiewku Nowym oraz Klub dziecięcy „Leśna Gromada".

Partnerami wydarzenia byli: Zespół Ludowy Leszczynianki, firmy Kellogg's, Lodovi i Ręcznie Zrobione, Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, Ochotnicza Straż Pożarna Leszczynek i Fundacja Niebieski Wiatrak.

Imprezę swoim patronatem honorowym objęła Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, która wraz z Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kutno Lilianą Urbańczyk Wójcik wręczyła dzieciom symboliczny klucz do „Bajkowej krainy" i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Nie brakowało dmuchańców, gier i zabaw, stoisk z rękodziełem i pysznych słodkości.

Instruktorzy Centrum Kultury Gminny Kutno przygotowali dla najmłodszych szereg animacji, konkursów i warsztatów plenerowych.

Gminna Biblioteka Publiczna im. J. B Zaleskiego zorganizowała kiermasz taniej książki i loterię fantową, natomiast Klub Dziecięcy Leśna Gromada - warsztaty, wspólne malowanie i zdjęcia w kwiatowej ramce. Zabezpieczenie medyczne zapewnił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie, a strażacy z OSP Leszczynek przygotowali zabawy i prezentację wozu strażackiego. Uczestnicy mogli również spróbować swoich sił w torze przeszkód przygotowanym przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 oraz otrzymać własną karykaturę namalowaną przez rysownika Szymona Teluka.

Na scenie odbyły się konkursy przygotowane przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. W. Reymonta w Gołębiewku Nowym - Międzyszkolny przegląd recytatorki pt. Wierszyk z Uśmiechem oraz   II Konkurs Piosenki dla dzieci i młodzieży „Chciałem być".  Zaprezentowały się w nich dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Kutno. Komisje konkursowe wyłoniły zwycięzców, którym wręczono nagrody ufundowane przez Wójt Gminy Kutno Justynę Jasińską

Ponadto na scenie debiutowali młodzi artyści z Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Leszczynki, który powstał w marcu tego roku i udoskonala swoje umiejętności taneczne pod czujnym okiem choreograf Jolanty Gutowskiej. Odbył się również koncert Zespołu Ludowego Leszczynianki i Kapeli Odnowa Folk, którzy od kilku lat prezentują muzykę ludową.W trakcie wydarzenia odbył się również konkurs na najlepsze przebranie.Finałem imprezy było wyzwanie Macarena oraz dziecięce Disco Dance czyli dyskoteka nie tylko dla najmłodszych.Wydarzenie przyciągnęło tłumy, dopisała pogoda i świetne humory uczestników i organizatorów.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30