• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Gmina Kutno wspiera Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

20220401-115151autyzm

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, tego dnia w świecimy na niebiesko. Fundacja Niebieski Wiatrak 1 kwietnia o godz. 10.00 przygotowała przemarsz od Kościoła św. Wawrzyńca do Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska w tym roku wsparła to wydarzenie. W marszu wzięła udział delegacja Gminy Kutno w osobach Sekretarza Gminy Kutno  Jacka Saramonowicza, Kierownika  Referatu organizacyjnego Jolanty Mikołajczyk, pracowników Referatu organizacyjnego Joanny Stec i Anny Grabowskiej oraz Dyrektora Centrum Kultury Gminy Kutno Lilianny Urbańczyk - Wójcik i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku Piotra Czerbniaka. Pracownicy Centrum Kultury Gminy Kutno przygotowali cyrkowe animacje w tym m.in. gry i zabawy ze szczudlarzem i chustą animacyjną. 

W wydarzeniu wzięły również udział dzieci ze szkół z terenu gminy Kutno, które przygotowały transparenty i niebieskie baloniki.

Pochód przeszedł ul. Królewską pod Urząd Miasta Kutno gdzie wiceprezydent Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak podziękował organizatorom i Gminie Kutno za wsparcie tej inicjatywy.

Autyzm, lub spektrum autyzmu, charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi  zachowaniami. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju, diagnozowanym u około 1 na 100 dzieci w Europie. Pierwsze objawy widoczne są zwykle przed 3 rokiem życia. (...)
Autyzm nie jest chorobą, ale zaburzeniem rozwoju to znaczy, że cała ścieżka rozwoju osoby autystycznej jest inna od standardowej. Mówiąc innymi słowami: autyzm oznacza, że mózg pracuje w niestandardowy sposób.
Autyzm rozumiemy jako spektrum. Oznacza to, że autyzm jest trochę inny dla każdej osoby. Osoby z diagnozami ze spektrum autyzmu mają bardzo różne nasilenie zachowań i cech wynikających z autyzmu.


Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30