• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

11-listp

11 listopada w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości, objęte patronatem  Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska.

Na wstępie uroczystości Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska nawiązała do patriotyczno-niepodległościowych tradycji gminy Kutno, od czasów napoleońskich do okresu I wojny światowej, kiedy to na terenie Leszczynka prężnie działała Polska Organizacja Wojskowa.

Swoją wypowiedź Wójt zakończyła słowami Honorowego Obywatela Gminy Kutno Marszałka Józefa Piłsudskiego, że „Niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze"

W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, kiermaszu rękodzieła, wystawie książek patriotycznych, a także obejrzeć wystawę „Polskie drogi do Niepodległości" przygotowaną przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37.

Następnie licznie zgromadzona publiczność obejrzała wyjątkowy, patriotyczny program słowno—muzyczny przygotowany przez uczniów gminnych szkół podstawowych z Byszewa, Gołębiewka, Strzegocina i Wroczyn oraz Dziecięco - młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Leszczynki".

Po części artystycznej uczestnicy wzięli udział w spacerze po parku przy blasku pochodni, który zakończył się patriotycznym ogniskiem.

Wydarzenie organizowane było przez Gminę Kutno, Centrum Kultury Gminy Kutno i Gminną Bibliotekę Publiczna im Józefa Bogdana Zaleskiego przy współpracy ze Szkołami podstawowymi z terenu gminy Kutno i Klubem dziecięcym Leśna Gromada.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30