Gmina Kutno w Stowarzyszeniu „PomagaMY”

20220325-121315grafika

W dniu 24 marca 2022 r. Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska uczestniczyła w zorganizowanym w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi zebraniu założycielskim Łódzkiego Stowarzyszenia Samorządowego "PomagaMY", podczas którego 40 przedstawicieli samorządów podjęło uchwałę o utworzeniu Stowarzyszenia. Na spotkaniu przyjęto również uchwałę o ustanowieniu Statutu stowarzyszenia, a także wybrano członków Komitetu Założycielskiego. Kolejnym krokiem będzie zarejestrowanie Łódzkiego Stowarzyszenia Samorządowego „PomagaMY" w sądzie.

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, którego celem jest wzajemne wsparcie finansowe jego członków, w jak najszybszym likwidowaniu skutków klęsk żywiołowych w samorządach nimi dotkniętych.

Budżet Łódzkiego Stowarzyszenia Samorządowego „PomagaMY" w chwili obecnej to ok. 500 tys. zł, z czego 300 tys. zł to pieniądze pochodzące z budżetu samorządu województwa łódzkiego.

Przypomnijmy, iż dniu 28 lutego 2022 roku Rada Gminy Kutno podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Kutno do Łódzkiego Stowarzyszenia Samorządowego "PomagaMY", ustanawiając jednocześnie Wójta Gminy Kutno reprezentantem w strukturach tego Stowarzyszenia.