• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Dni Seniora w gminie Kutno pełne wyjątkowych atrakcji

dni-seniora-art

Za nami II edycja Dni Seniora w Gminie Kutno. To wspólne przedsięwzięcie organizowane jest przez Gminę Kutno, Centrum Kultury Gminy Kutno, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku, odbywające się pod honorowym patronatem Wójt Gminy Kutno Justyny Jasińskiej.
Tegoroczne Dni Seniora obfitowały w wiele atrakcji.
W piątek 14 października nasi seniorzy udali się na dofinansowaną przez Gminę Kutno wycieczkę do Ciechocinka, podczas której, wysłuchali profilaktycznego wykładu na temat uzależnień, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie. W Ciechocinku uczestnicy aktywnie spędzili czas zwiedzając m.in. meleksami to znane uzdrowisko, w tym tężnie solankowe, grotę solną i Muzeum Warzelni Soli. Po wspólnym zwiedzaniu odbył się obiad, a na zakończenie dancing.
17 października dla Seniorów Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała spotkanie z lokalnym poetą i miłośnikiem przyrody p. Janem Jerzym Jóźwiakiem, które poprowadził Dyrektor Biblioteki Piotr Czerbniak.  Następnie nasi goście wzięli udział w ognisku z kiełbaskami i wspólnej zabawie z Zespołem Ludowym Leszczynianki.
Półmetek Dni Seniora Gminy Kutno – wtorek 18 października to zajęcia pod hasłem ,,W zdrowym ciele zdrowy duch". Nasi Seniorzy spotkali się z p. Tomaszem Wiśniewskim, pszczelarzem ze Stowarzyszenie Wesoła Pasieka aby poznać właściwości zdrowotne miodu i uczestniczyć w apiterapii. W trakcie spotkania mogli także zrobić świece z wosku pszczelego oraz spróbować różnych rodzajów miodu. Odbyły się także warsztaty na temat uzależnień w wieku senioralnym prowadzone przez terapeutę Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Chalenge. Seniorzy spotkali się również z przedstawicielkami firmy Audika, które uświadomiły uczestnikom, jak ważna jest dbałość o słuch, który co roku słabnie o kilka decybeli. Dbając o kondycję fizyczną naszych seniorów zaproponowaliśmy im uczestnictwo w gimnastyce na krzesełkach oraz naukę podstaw tańca – walca angielskiego i wiedeńskiego prowadzone przez instruktorów Centrum kultury Gminy Kutno. Na zakończenie dnia  odbył się koncert kutnowskiego zespołu ,,eLeS". Ich występ pełen polskich przebojów z lat 60, 70 i 80 został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną w sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Kutno publiczność.

Ostatni dzień Dni Seniora – 19 października to warsztaty tworzenia artystycznych obrazów na plastrze drewna, dużo humoru i śmiechu przy wspólnych zdjęciach, pyszny poczęstunek, a na finał dużo śpiewu podczas koncertu p. Ewy Olszewskiej finalistki The Voice of Senior. Przed występem artystki Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska podziękowała Seniorom za liczny udział w wydarzeniu, życzyła im zdrowia i radości z życia oraz zaprosiła do Klubu Seniora, który działa w naszej gminie od lutego 2022 roku. Dyrektor CKGK w Leszczynku Liliana Urbańczyk—Wójcik podsumowała Dni Seniora i zaprosiła na wyjątkowe zakończenie w postaci koncertu, natomiast dyrektor GOPS Małgorzata Modrzejewska podkreśliła jak ważna w wieku senioralnym jest prawidłowa profilaktyka , która pozwala jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.

Partnerami tegorocznych Dni Seniora w Gminie Kutno była firma Vandermoortele, Zespół Ludowy Leszczynianki, firma Audika oraz Stowarzyszenie Wesoła Pasieka.
Dni Seniora w Gminie Kutno to bardzo ważne wydarzenie integrujące seniorów i dające im możliwość spędzenia czasu w ciekawy i kreatywny sposób.
Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie organizacji wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30