• Urząd Gminy Kutno
  Urząd Gminy Kutno

  Siedziba Urzędu Gminy Kutno

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Centrum Kultury Gminy Kutno
  Centrum Kultury Gminy Kutno

  Siedziba CKGK w Leszczynku w nowej odsłonie

 • Dworek w Głogowcu
  Dworek w Głogowcu
 • Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
  Widok na staw w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku
 • Kościół w Strzegocinie
  Kościół w Strzegocinie
 • Zespół dworski w Strzegocinie
  Zespół dworski w Strzegocinie

Bezpłatne warsztaty online dla kobiet

warszaty

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju zaprasza Państwa do udziału jako partner instytucjonalny w Akademii Rozwoju. Akademia to program społeczno-rozwojowy stworzony dla kobiet, które z różnych względów pozostają mniej aktywne w życiu społecznym bądź zawodowym. Dzięki warsztatom, spotkaniom z ekspertkami i wydarzeniom społecznościowym uczestniczki mogą rozwinąć swoje pomysły na biznes, rozpocząć życie zawodowe, przebranżowić się lub po prostu zyskać kompetencje, które umożliwią im realizację innych indywidualnych życiowych celów – staż, podwyżka, awans, zmiana miejsca pracy czy inne cele. Wszystkie działania realizowane w Akademii Rozwoju są prowadzone online i są całkowicie bezpłatne. Na zakończenie kursu każda uczestniczka otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający udział w kursie.


Na czym polega udział w Programie partnerskim Akademii Rozwoju?
Do Programu partnerskiego zapraszamy instytucje rynku pracy i organizacje, których zadaniem jest aktywizacja zawodowa. Do udziału zachęcamy urzędy pracy, ośrodki aktywizacji zawodowej, hufce pracy, koła gospodyń wiejskich oraz inne organizacje działające lokalnie i regionalnie. Każda organizacja, która zgłosi się do udziału w Programie otrzyma dedykowane i bezpłatne warsztaty online dla wybranych grup uczestniczek, które zrekrutuje według własnych możliwości.
Termin i format zajęć będzie dobrany do ich potrzeb i możliwości – zajęcia mogą się odbywać w trybie standardowym i intensywnym, czyli albo w trzy albo w dwa dni.


Gwarantowane korzyści dla Partnerów instytucjonalnych:
• wzbogacenie własnej oferty aktywizacyjnej dla kobiet,
• możliwość realizacji warsztatów kompetencji cyfrowych dla pracownic Państwa instytucji,
• dyplom potwierdzający udział w programie z podziękowaniem za zaangażowanie Państwa instytucji.


Czego nauczą się uczestniczki naszych warsztatów?


Warsztat z podstaw tworzenia stron internetowych (2 godziny, online) – jego celem jest nauka podstaw tworzenia stron internetowych przy użyciu edytora no-code. Podczas zajęć każda uczestniczka stworzy własną stronę internetową dla wybranego biznesu.


Warsztat – stwórz swój pierwszy chat bot (2 godziny, online) – na zajęciach uczymy jak łatwo przenieść swój pomysł na biznes lub projekt do sieci, jak stworzyć wirtualnego asystenta – chat bota, czym jest i jak działa sztuczna inteligencja (AI), a także w jaki sposób proces automatyzacji może wspierać działania zawodowe, czy jak projektować uniwersalne treści na swoją stronę internetową.


Warsztat z Programowania (2 godziny, online) – celem warsztatu jest nauka podstaw programowania. Podczas zajęć uczestniczki samodzielnie zaprogramujesz animacje i efekty przejścia treści na swojej własnej stronie internetowej.


Szkolenie Działalność gospodarcza – podstawowe aspekty finansowe i prawne (3,5 godziny, online) – podczas warsztatu uczestniczki otrzymują podstawową wiedzę z zakresu prowadzenia własnej firmy – w tym etapy zakładania własnej firmy oraz pozostałe alternatywne formy współpracy (np. umowa o pracę, umowa zlecenia). Uczą się także podstaw prawnych i finansowych prowadzenia firmy.
Więcej informacji o Akademii Rozwoju znajduje się na stronie:

www.fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju
Program Akademia Rozwoju powstał dzięki wsparciu finansowemu organizacji Google.Org, która doceniła jego potencjał społeczny i rozwojowy.

Dane adresowe

Urząd Gminy Kutno

ul. Witosa 1

99-300 Kutno

Kontakt

tel: 24 355 70 20

fax: 24 355 70 20

e-mail: sekretariat@gminakutno.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek - piątek: 

w godzinach: 07:30-15:30