Patriotyczne obchody 83. rocznicy Bitwy nad Bzurą i napaści Związku Sowieckiego na Polskę

glowne

W dniu 18 września 2022 roku odbyły się w Parku Wiosny Ludów uroczystości upamiętniające 83. rocznicę Bitwy nad Bzurą.Gminę Kutno reprezentowała delegacja w składzie Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska i Radna Gminy Kutno Barbara Tomczak oraz poczet sztandarowy wystawiony przez Radnych Gminy Kutno w składzie: Wiesława Kowalska, Zbigniew Szymański, Antoni Jóźwiak.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawianą przez ks. dziekana dr. Jerzego Swędrowskiego. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił zastępca prezydenta miasta Kutno Zbigniew Wdowiak, a apel pamięci odczytał pułkownik Remigiusz Wiśniewski. Na zakończenie tej części uroczystości delegacje złożyły kwiaty pod tablicą generała Tadeusza Kutrzeby.

Tego samego dnia w Głogowcu odbyły się obchody upamiętniające 83. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę w dniu 17 września 1939 roku. Gminę Kutno reprezentowała delegacja w składzie: Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska i Sekretarz Gminy Jacek Saramonowicz oraz poczet sztandarowy w składzie:Radna Gminy Kutno Barbara Tomczak, Radny Gminy Kutno Zbigniew Szymański oraz Pracownik Urzędu Gminy Kutno Robert Wiśniewski.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej, Pani Ziemi Kutnowskiej odprawionej przez ks. proboszcza Piotra Kalisiaka.Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Katyński na cmentarzu parafialnym w Głogowcu, gdzie Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak wygłosił okolicznościowe przemówienia, a na koniec delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem zamordowanych w Katyniu.

Fot. PanoramaKutna.pl