Z wizytą w Teatrze im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

20200221_112828

Dnia 21 lutego dzieci z naszej szkoły i przedszkola wybrały się na wycieczkę do Teatru w Płocku, aby obejrzeć spektakl pt.: „Pchła szachrajka". To bajka adresowana przede wszystkim do najmłodszych widzów. Jest to jedna z tych fenomenalnych, wciąż aktualnych i rozbawiających zarówno tego małego, jak i dużego czytelnika bajek Jana Brzechwy. Przewrotny, pełen inteligentnego humoru i niecodziennego dowcipu spektakl, opatrzony cudownymi, barwnymi scenami, zachwycił każdego malucha.

Pchła Szachrajka to mała elegantka. Oprócz wdzięku nasza bohaterka posiada także wiele innych, przydatnych w jej dość wystawnym życiu, cech. Jest niesamowicie inteligentna, bystra i błyskotliwa. Potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, mało tego – dzięki wrodzonym zdolnościom udaje jej się cało wyjść z wielu opresji, wyciągając także dla siebie wiele korzyści ze stworzonego zamieszania. 

Mała pchła, mimo swojej zaradności i, rzec by można: cwaniactwa, musi jednak w końcu zapłacić za swoje psoty i z lekkoducha staje się odpowiedzialną i dojrzałą pchłą. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Z wypiekami na twarzach patrzyły na Pchłę i innych aktorów spektaklu. Aktorzy przygotowali dla widzów dużo niespodzianek. Było lanie wodą z pistoletów w kierunku widowni, odbijanie wielkich piłek oraz strzelanie z konfetek. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. 

Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!