XLV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph."Młodzież Zapobiega Pożarom"

slajd

W dniu 6 kwietnia 2022 roku w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły się eliminacje miejsko-gminne do XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph."Młodzież Zapobiega Pożarom".

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych tj. klas I-IV oraz V-VIII oraz z podziałem na szkoły znajdujące się w gminie Kutnie  i w mieście Kutno Do rywalizacji przystąpiło łącznie 31 uczniów.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:

1.dh Zdzisław Pęgowski Komendant Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Kutnie

2.dh Stanisław Majtczak Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie

3.dh Mariusz Matusiak z-ca Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbiu

Nagrody wręczyła Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska oraz pan Andrzej Siuda Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Kutnie.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Wójt Gminy Kutno oraz Prezydenta Miasta Kutno.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 26.04.2022 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie, zostali zakwalifikowani zdobywcy I i II miejsc w grupach I i II ze szkół podstawowych.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wyniki turnieju:

Grupa wiekowa klasa I-IV, uczniowie ze szkół z terenu gminy Kutno:

I miejsce – Wojciech Lachowicz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Byszewie

II miejsce – Ksawery Przybysz Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie

III miejsce – Jakub Danielewicz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Byszewie

Grupa wiekowa klasa I-IV, uczniowie ze szkół z terenu miasta Kutno:

I miejsce – Anna Łucka Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
II miejsce – Anna Gajdowicz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
III miejsce – Jan Gajewicz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie

Grupa wiekowa klasa V-VIII, uczniowie ze szkół z terenu gminy Kutno:

I miejsce – Krystian Sarnicki - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie

II miejsce – Igor Przybysz Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie