Wielkie świętowanie w Szkole Podstawowej w Byszewie

a

W dniach 28-29 lutego w Szkole Podstawowej w Byszewie spotkały się zuchy aby uczcić swoje święto, które przypada co cztery lata – 29 lutego. Obchody rozpoczęły się od przeniesienia w czasie w epokę średniowiecznego rycerstwa. Dzieci w swojej podróży musiały wykazać się znajomością kodeksu rycerskiego, poznać staropolską kuchnię czy zbudować zamek. W sobotę na zuchy czekało wiele niespodzianek i gości.

Zaproszenie na uroczystość przyjęła Wójt Gminy Kutno - pani Justyna Jasińska, Komendant Hufca ZHP Krystian Olęncki oraz wiele zaprzyjaźnionych gromad zuchowych wraz z opiekunami. Świętowanie rozpoczęto od zdmuchnięcia świeczek na wyjątkowym torcie. Po słodkim poczęstunku zuchy rozpoczęły zabawę , podczas której musiały wykazać się sprytem i pomysłowością. Spotkanie to, z pewnością, na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.