WIDEO: Gmina Kutno rozpoczyna kolejne inwestycje za ponad 2 miliony złotych

Gmina Kutno rozpoczęła prace związane z zaplanowanymi inwestycjami w miejscowości Leszno.

Pierwszym zadaniem jest modernizacja kanalizacji na Osiedlu Wspólnoty Mieszkaniowej Leszno, gdzie wymienione zostanie 1600 metrów bieżących. Dodatkowo zmodernizowana zostanie przepompownia ścieków, do której doprowadzone zostanie 30 sztuk nowych przyłączy kanalizacyjnych. Całkowity koszt prac wynosi 1 800 000,00 zł, a uzyskane dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wynosi aż 60%.

Kolejny etap to zagospodarowanie przestrzeni między blokami Osiedla Leszno – wybudowanie placu zabaw dla dzieci, ciągu komunikacyjnego oraz wyznaczenie miejsca na pojemniki na odpady. Całość przedsięwzięcia wyniesie 300 000,00 zł, a dofinansowanie uzyskane od wyniesie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Rozwoju Gmin „Centrum" 200 000,00 zł. To zadanie realizowane będzie przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynku.

Prace zakończą się w przyszłym roku.