Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

telefon

20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów – pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób, w tym w okresie pandemii. 

Dzieci i młodzież uzyskają wsparcie w następujących obszarach:

- przemoc domowa

- konflikty i nieporozumienia

- używki i uzależnienia

- epizody i zaburzenia lękowe i depresyjne

- myśli i plany samobójcze

- samouszkodzenia

- stres i wydarzenia o traumatycznym potencjale,

- straty, w tym rozstania i żałoba, kryzysy wieku adolescencji.


ŸNa telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

ŸKontakt: 726611611(w godzinach 12.00 – 18.00, przez 7 dni w tygodniu).

ŸSnapchat i Messenger – wystarczy wpisać pogadajmytutaj (od godz. 18.00 – 22.00)


Oferta wsparcia świadczonego w ramach Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufaniadla Dzieci i Młodzieży jest komplementarna z istniejącą siecią i ją wzmacnia, ale przede wszystkim wprowadza aktywności dotychczas nieprowadzone – pomoc przez media społecznościowe, telefon czynny w weekend, webinaria.