Konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach Festiwalu "Polska od Kuchni"

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni" to wydarzenie stworzone by podkreślić lokalną tożsamość wraz z tradycją, którą warto kontynuować.

Celem festiwalu jest aktywizacja, integracja oraz wsparcie lokalnych społeczności, a także promocja dziedzictwa kulinarnego i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Chcąc należycie nagrodzić i uhonorować wkład jaki Koła Gospodyń Wiejskich wnoszą w rozwój polskiej wsi i jej dziedzictwa kulturowego przygotowane zostały konkursy, które rozstrzygnięte będą podczas Ogólnopolskiego Finału Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni", 25 września 2021 r. w Warszawie na PGE Narodowym.

Na etapie konkursów wojewódzkich, jak i w finale w Warszawie przyznane zostaną nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości aż 500 000 zł!

I Etap Konkursu - Eliminacje Wstępne

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Artystyczna, na podstawie kryteriów podanych w Regulaminie Konkursu, wybierze po 15 najbardziej inspirujących kobiet w każdej kategorii wiekowej, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu.

II Etap Konkursu - Półfinały Wojewódzkie

Półfinały Konkursu odbędą się kolejno w każdym z województw podczas lokalnej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni".

Podczas Półfinału wybrane we wcześniejszym etapie kobiety, będą mogły zaprezentować się w strojach nawiązujących do regionu oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań.

Do Finału przejdą 2 Uczestniczki z każdej kategorii wiekowej- jedna wybrana przez Jury, druga wybrana w głosowaniu SMS-owym.

Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w obu kategoriach wiekowych to 3 000 zł.

III Etap Konkursu - Finał

Gala finałowa Miss Wdzięku 2021 odbędzie się 25 września na PGE Narodowym aw Warszawie, w trakcie Finału Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni'.

Podczas Festiwalu przewidziane są konkursy:

Wybory Miss Wdzięku: Podczas konkursu wybierana jest Najpiękniejsza działaczka KGW, jednak nie chodzi tu jedynie o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o wygraną będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością i zaprezentowanymi umiejętnościami.

Zwyciężczyni uzyska tytuł Najpiękniejszej, nagrody rzeczowe i pieniężne na rzecz swojego KGW oraz prawo do zajęcia miejsca wśród Jury w następnym roku.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 roku życia oraz Miss 45+.

Konkurs Kulinarny: Podczas konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.

Zwyciężczynie uzyskają tytuł Najlepszych Gospodyń, nagrody rzeczowe oraz pieniężne na rzecz swojego KGW, a także prawo do zajęcia miejsca wśród Jury w następnym roku.

Konkurs Artystyczny: Konkurs Artystyczny to kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności.

Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.

Zwyciężczynie uzyskają tytuł Najciekawszego KGW, nagrody rzeczowe i pieniężne rzecz swojego Koła oraz prawo do zajęcia miejsca wśród Jury w następnym roku.

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa: Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności i kultywowania tradycji.

Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania.

Wnioski można składać do 20 kwietnia 2021 roku!

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie : https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wez-udzial-w-konkursach-s6069?fbclid=IwAR3girouN-8sSgfqdfYpAEAuJ_WeUd53F1gBIkvfJiDiWot4e983r9EcxMA