I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej "Złota Leszczyna"

Serdecznie zapraszamy na Finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Ludowej "Złota Leszczyna", który odbędzie się w dniu 21sierpnia 2021 r. w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

W programie m.in.

14.00- Otwarcie Festiwalu

14.15-16.30 – przesłuchania konkursowe

16.30-17.00 – Koncert Anny Misztal i Kapeli Odnowa Folk

17.30-18.00 – Występ Orkiestry Gminy Kutno

18.00 – Ogłoszenie wyników

18.15 – Występy zwycięskich zespołów

18.45-19.30 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej

19.30 – Biesiada Taneczna.

Ponadto:

- warsztaty makramy i wikliniarskie

,- warsztaty wokalne,- prezentacja rękodzieła,

- animacje dla dzieci,

- medycyna ludowa,

-ciasta i lokalne specjały od KGW,

- grochówka,

- grill,

- ogródek barowy,

- konkurs na najlepsze ciasto.

Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn. „Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.