82 rocznica wybuchu II wojny światowej

wojna

Dziś mija 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku dokładnie o godzinie 4.47 niemiecki pancernik Schleswig-Holnstein ostrzelał polska składnicę wojskową na Westerplatte, znajdującą się na terenie Wolnego Miasta Gdańska. Wcześniej Niemcy zbombardowali Wieluń i Tczew. Kampania wrześniowa trwała od dnia 1 września 1939 roku do dnia 6 października 1939 roku. Wobec zdecydowanej przewagi wojsk niemieckich oraz agresji ZSRR w dniu 17 września 1939 roku walki zakończyły się porażką wojsk polskich, a kraj przeszedł pod okupacje niemiecką i sowiecką.

Z okazji rocznicy Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska  i Przewodnicząca Rady Gminy Kutno Joanna Kajszczarekzłożyły kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym wybuch II wojny światowej.

fot. Panorama Kutna