We wrześniu tego roku zakończyła się budowa drogi w Wożniakowie (łącznik drogi krajowej nr92 z drogą gminną Woźniaków – Leszczynek). Okazało się jednak, że nie wszystko zostało zrobione. Zarówno gmina jak i wykonawca inwestycji nie zauważyli pewnego szczegółu.

Przypominamy, że firma z Pabianic zadanie budowy drogi w Woźniakowie wykonała zgodnie z ustalonymi terminami i zgodnie z zapisami projektu. Samorząd wydał na ten cel blisko 600 tysięcy złotych, Droga prezentuje się okazale, jest równa i cieszy mieszkańców okolicznych domów. Utwardzono pobocza i wykonano wjazdy do każdej posesji. Niby wszystko idealnie, ale…
Z drogą jest wszystko w porządku, ale mamy jeszcze jedna bardzo ważną rzecz do zrobienia – powiedział wójt gminy Kutno Jerzy Bryła. – Trzeba wykonać solidne barierki na poboczu tej drogi zaraz po zjeździe z krajowej 92. Chodzi o odcinek około 80 metrów. Okazało się, że po wycięciu gęstych krzaków całkowicie odkryty został głęboki na około 250 centymetrów rów melioracyjny. Dopóki były krzaki to nikt nie zdawał sobie sprawy, że ów rów jest tak głęboki. Wygląda to dosyć niebezpiecznie, bo drogą jest wąska, a pobocza zaledwie kilkadziesiąt centymetrów.

Gmina już podjęła konkretne decyzje w tej sprawie…
W tym roku nie da się już tego zrobić, bo po prostu nie mamy pieniędzy – wyjaśnia wójt. – Wykonanie tej barierki będzie kosztowało około 22 tysiące złotych. Ustawienie barierki zabezpieczającej nie jest takie tanie. Zdaję sobie sprawę, że to powinno być już zrobione. Na pewno zrobimy to w przyszłym roku. Szczególnie niebezpiecznie może tam być w okresie zimowym.
Zimy jeszcze nie ma, ale już teraz apelujemy do kierowców o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności! Droga ma jedynie 3 metry szerokości, a pobocza zaledwie kilkadziesiąt centymetrów, co doskonale widać na zamieszczonym zdjęciu. Noga z gazu!
Woźniaków

Remont drogi w Woźniakowie zakończony, ale…

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij