Rada Gminy Kutno przyjęła uchwałę ustanawiającą herb gminy. Uchwała ta określa również zasady korzystania z herbu.Przypominamy, że twórcą herbu gminy Kutno jest pracownica urzędu Kinga Łuczak.

– Uchwała rady pozwoli nam korzystać z herbu zgodnie z prawem – mówi Jerzy Bryła, wójt gminy. – Już niebawem herb będzie między innymi nad wejściem głównym do budynku urzędu. Chcemy przygotować dokumenty z nadrukiem herbu oraz drobne gadżety, symboliczną pieczęć, itp.

Herb będzie także we wszystkich instytucjach samorządowych gminy Kutno. To jednak jeszcze nie koniec tworzenia symboli gminy Kutno. Rozpoczęły się już prace przy tworzeniu flagi i sztandaru gminy Kutno.

W świątecznym numerze Echa Gminy Kutno zamieścimy zarys przebiegu prac nad projektem wraz z fragmentami uzasadnienia heraldyczno-historycznego autorstwa Kingi Łuczak.

 

Radni przyjęli uchwałę określającą zasady korzystania z herbu

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij