Tysiące ludzi, mieszkańców wielu powiatów centralnej Polski, odwiedziło Odyseję Historyczną, która tradycyjnie odbyła się na terenie Ośrodka Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. Jedna a największych imprez odbywających się na terenie powiatu kutnowskiego wypaliła i to z ogromnym hukiem.
W przepięknym parku swoje obozowiska rozbili członkowie bardzo wielu grup rekonstrukcyjnych z całej polski. Spacerując można było spotkać słowiańskich wojów, wikingów, krzyżaków,
a nawet indiańskich wojowników i czarowników. Żołnierze z czasów I i II wojny światowej czekali na odwiedzających w okopach, czołgach lub w samochodach pancernych. W pełnym rynsztunku bojowym byli to żołnierze między innymi amerykańscy, radzieccy, francuscy, polscy i niemieccy.
Pokazów, rekonstrukcji, parad i pokazów było co niemiara. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z VI Odysei Historycznej w Leszczynku.

Odyseja historyczna za nami
Tagi: