Każdego roku w  pierwszym kwartale w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych odbywają się zebrania sprawozdawcze. Tak też stało się i w tym roku. W każdej z siedmiu jednostek OSP działających na terenie gminy Kutno zebrali się wszyscy, należący do nich Druhowie, aby podsumować działalność za ubiegły – 2018 rok i poczynić plany na kolejny – 2019.

W zebraniach oprócz członków straży  uczestniczyli: Wójt Gminy Kutno – Justyna Jasińska, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – Marek Myszkowski, Prezesi Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kutnie – Andrzej Siuda i Dariusz Mroczek, Komendant Miejsko-Gminny – Jan Broda, Kapelan Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych – Ksiądz Piotr Kalisiak, Sekretarz Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kutnie – Kinga Łuczak, osoby wspierające działalność OSP, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy.

 

Na zebraniach dokonano obszernego podsumowania działalności Ochotniczych Straży Pożarnych
w 2018 roku. Członkowie OSP zgłosili także potrzeby szkoleniowe oraz te, dotyczące wyposażenia jednostek w sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Komendant Miejsko-Gminny Jan Broda przedstawił statystyki dotyczące częstotliwości wyjazdów jednostek do pożarów i miejscowych zagrożeń oraz ogólną liczbę tego typu zdarzeń na terenie gminy Kutno i powiatu kutnowskiego.

Druhowie prócz podsumowań przedstawili również plany na 2019 rok, które obejmowały głównie drobne remonty strażnic, zakup sprzętu i umundurowania. Prezesi jednostek przekazali Pani Wójt Justynie Jasińskiej zapotrzebowanie na niezbędny  sprzęt,  który należy zakupić z budżetu gminy w ramach utrzymania gotowości bojowej jednostek OSP oraz uzasadnili konieczność jego zakupu.

Pani Wójt zadeklarowała, że postara się uwzględnić te potrzeby w budżecie gminy na 2019 rok. Pogratulowała Druhom zaangażowania w działalność jednostek oraz odwagi i wytrwałości  w bezinteresownym ratowaniu ludzkiego życia i mienia. Życzyła także wielu sukcesów nie tylko w pracy na rzecz ochotniczego pożarnictwa, ale również  w życiu osobistym.

Należy przypomnieć , że na terenie gminy Kutno działa 7 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP we Wroczynach, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, OSP w Komadzynie – również będąca w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, OSP w Leszczynku, OSP w Gołębiewku Nowym, OSP w Strzegocinie, OSP w Wierzbiu i OSP w Wysokiej Wielkiej.

 

 

Zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij