W dniu 12.03.2019 r. w Urzędzie Gminy Kutno odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych: grupa I – klasy I-VI szkoły podstawowej, grupa II – klasy VII-VII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Do udziału
w konkursie przystąpiła młodzież ze Szkół Podstawowych w Byszewie, Wroczynach
i Strzegocinie. W jury zasiadali: Stanisław Matczak – naczelnik OSP w Komadzynie, Jan Broda – Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Kutnie i Mirosław Karczewski – Prezes OSP w Strzegocinie.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W I etapie – pisemnym – uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z około 40 pytań. II etap – ustny – polegał na wylosowaniu pytania z puli pytań i udzieleniu na nie wyczerpującej odpowiedzi.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:

 

I grupa wiekowa:

  1. Krystian Sarnicki – SP w Strzegocinie
  2. Szymon Iżyński – SP w Byszewie
  3. Igor Szczepaniak – SP w Byszewie.

 

II grupa wiekowa:

  1. Bartłomiej Florczak – SP w Strzegocinie
  2. Krzysztof Zachwieja – SP w Byszewie
  3. Karolina Suchodolska – SP we Wroczynach.

 

Nagrody laureatom wręczyła Wójt Gminy Kutno – Justyna Jasińska. Pani Wójt pogratulowała uczestnikom wiedzy i życzyła sukcesów w dalszych etapach Turnieju.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij