2 marca 2019 roku w świetlicy przy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wroczynach odbyło się spotkanie integracyjne samorządowców gminy Kutno i przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie gminy, zorganizowane przez Wójta Gminy Kutno – Justynę Jasińską przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno w Leszczynku.

W spotkaniu uczestniczyli radni gminy Kutno na czele z Przewodniczącą Rady Joanną Kajszczarek, sołtysi obecnej i poprzedniej kadencji, pracownicy Urzędu Gminy Kutno, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych gminy, prezesi i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, reprezentacje stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich, zespół wokalny „Leszczynianki”, kapela „Okowita” oraz aproszeni goście: Prezes Banku Spółdzielczego „Wspólna Praca” w Kutnie – Teresa Augustynowicz, Starszy Aspirant Marcin Dominowski oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kutnie – Andrzej Siuda.

W związku z obchodzonym 11 marca Dniem Sołtysa uroczystość była doskonałą okazją, aby podziękować ustępującym sołtysom za pracę na rzecz gminy i społeczności wiejskiej, a nowo wybranym życzyć wielu ciekawych inicjatyw i sukcesów. Sołtysi, którzy zakończyli kadencję otrzymali z rąk Pani Wójt listy z podziękowaniami i stanęli do pamiątkowej fotografii.

Na sołtysów rozpoczynających nowa kadencję czekały niespodzianki. Pani Wójt wręczyła im nowe tabliczki sołeckie, notesy i torby z herbem gminy Kutno, które z pewnością przydadzą się podczas pełnienia obowiązków sołtysa.

Wójt Gminy Kutno nie zapomniała także o stowarzyszeniach i kołach gospodyń wiejskich,
z których część w tym roku została reaktywowana. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gołębiew, Koła Gospodyń Wiejskich
w Wierzbiu, Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, Koła Gospodyń Wiejskich „Sójka”
w Kolonii Sójki, Koła Gospodyń Wiejskich w Leszczynku, Koła Kobiet Aktywnych
w Gołębiewku Nowym, Koła Gospodyń Wiejskich w Komadzynie i Koła Gospodyń Wiejskich w Strzegocinie. Otrzymali oni z rąk Pani Wójt podziękowania za aktywną pracę oraz fartuchy z herbem gminy Kutno i nazwą koła.

Nie zapomniano także o nadchodzącym Dniu Kobiet. Prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych wręczyli wszystkim Paniom czerwone róże.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście wysłuchali niezapomnianego koncertu najsłynniejszych piosenek i arii operetkowych w wykonaniu trojga warszawskich artystów.

Samorządowe spotkanie integracyjne we Wroczynach

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij