2 marca 2019 roku w świetlicy przy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wroczynach odbyło się spotkanie integracyjne samorządowców gminy Kutno i przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie gminy, zorganizowane przez Wójta Gminy Kutno – Justynę Jasińską przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno w Leszczynku.

W spotkaniu uczestniczyli radni gminy Kutno na czele z Przewodniczącą Rady Joanną Kajszczarek, sołtysi obecnej i poprzedniej kadencji, pracownicy Urzędu Gminy Kutno, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych gminy, prezesi i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, reprezentacje stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich, zespół wokalny „Leszczynianki”, kapela „Okowita” oraz aproszeni goście: Prezes Banku Spółdzielczego „Wspólna Praca” w Kutnie – Teresa Augustynowicz, Starszy Aspirant Marcin Dominowski oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kutnie – Andrzej Siuda.

W związku z obchodzonym 11 marca Dniem Sołtysa uroczystość była doskonałą okazją, aby podziękować ustępującym sołtysom za pracę na rzecz gminy i społeczności wiejskiej, a nowo wybranym życzyć wielu ciekawych inicjatyw i sukcesów. Sołtysi, którzy zakończyli kadencję otrzymali z rąk Pani Wójt listy z podziękowaniami i stanęli do pamiątkowej fotografii.

Na sołtysów rozpoczynających nowa kadencję czekały niespodzianki. Pani Wójt wręczyła im nowe tabliczki sołeckie, notesy i torby z herbem gminy Kutno, które z pewnością przydadzą się podczas pełnienia obowiązków sołtysa.

Wójt Gminy Kutno nie zapomniała także o stowarzyszeniach i kołach gospodyń wiejskich,
z których część w tym roku została reaktywowana. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gołębiew, Koła Gospodyń Wiejskich
w Wierzbiu, Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, Koła Gospodyń Wiejskich „Sójka”
w Kolonii Sójki, Koła Gospodyń Wiejskich w Leszczynku, Koła Kobiet Aktywnych
w Gołębiewku Nowym, Koła Gospodyń Wiejskich w Komadzynie i Koła Gospodyń Wiejskich w Strzegocinie. Otrzymali oni z rąk Pani Wójt podziękowania za aktywną pracę oraz fartuchy z herbem gminy Kutno i nazwą koła.

Nie zapomniano także o nadchodzącym Dniu Kobiet. Prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych wręczyli wszystkim Paniom czerwone róże.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście wysłuchali niezapomnianego koncertu najsłynniejszych piosenek i arii operetkowych w wykonaniu trojga warszawskich artystów.

Samorządowe spotkanie integracyjne we Wroczynach