Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie realizuje projekt pn. „Lepsza przyszłość”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś IX Włączenie społeczne, Działanie IX.1 Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałanie IX.1.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej, zawodowej i edukacyjnej mieszkańców powiatu kutnowskiego, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Projekt realizowany jest od 01.01.2018 r. do 31.12.2019 r., w dwóch edycjach. Rekrutacja do pierwszej edycji trwa w okresie od dnia 01.01.2018 r. do dnia 31.03.2018 r.


Projekt skierowany jest do 80 osób niepełnosprawnych w wieku od 18 do 64 lat oraz do 20 osób usamodzielnianych z rodzin zastępczych.
Oferowane formy wsparcia:
1) Poradnictwo psychologiczne indywidualne i grupowe;
2) Wyjazdowe warsztaty terapeutyczne;
3) Szkolenia na temat praw i uprawnień służących przywróceniu samodzielności życiowej;
4) Trening gospodarowania budżetem domowym;
5) Poradnictwo zawodowe indywidualne;
6) Szkolenia zawodowe (wypłata stypendium szkoleniowego);
7) Kurs prawa jazdy kat. B dla usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych (wypłata stypendium szkoleniowego);
8) Kurs komputerowy dla osób niepełnosprawnych (wypłata stypendium szkoleniowego);

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są proszone o wypełnienie formularza rekrutacyjnego, dostępnego w siedzibie PCPR w Kutnie, Ul. Krzywoustego 11, 99-301 Kutno, pokój nr 7.

W przypadku osób niepełnosprawnych, które mogą mieć trudności w dotarciu do siedziby PCPR, istnieje możliwość dotarcia pracownika PCPR do miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej, jeśli osoba ta zgłosi taka potrzebę.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie, pokój nr 7, Ul. Krzywoustego 11, 99-301 Kutno lub pod numerami telefonu: 24 355-47-50, 24 361-68-16.

Projekt „Lepsza Przyszłość” dla mieszkańców powiatu kutnowskiego

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij