Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie realizuje projekt pn. „Lepsza przyszłość”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś IX Włączenie społeczne, Działanie IX.1 Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałanie IX.1.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej, zawodowej i edukacyjnej mieszkańców powiatu kutnowskiego, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Projekt realizowany jest od 01.01.2018 r. do 31.12.2019 r., w dwóch edycjach. Rekrutacja do pierwszej edycji trwa w okresie od dnia 01.01.2018 r. do dnia 31.03.2018 r.

Projekt skierowany jest do 80 osób niepełnosprawnych w wieku od 18 do 64 lat oraz do 20 osób usamodzielnianych z rodzin zastępczych.
Oferowane formy wsparcia:
1) Poradnictwo psychologiczne indywidualne i grupowe;
2) Wyjazdowe warsztaty terapeutyczne;
3) Szkolenia na temat praw i uprawnień służących przywróceniu samodzielności życiowej;
4) Trening gospodarowania budżetem domowym;
5) Poradnictwo zawodowe indywidualne;
6) Szkolenia zawodowe (wypłata stypendium szkoleniowego);
7) Kurs prawa jazdy kat. B dla usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych (wypłata stypendium szkoleniowego);
8) Kurs komputerowy dla osób niepełnosprawnych (wypłata stypendium szkoleniowego);

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są proszone o wypełnienie formularza rekrutacyjnego, dostępnego w siedzibie PCPR w Kutnie, Ul. Krzywoustego 11, 99-301 Kutno, pokój nr 7.

W przypadku osób niepełnosprawnych, które mogą mieć trudności w dotarciu do siedziby PCPR, istnieje możliwość dotarcia pracownika PCPR do miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej, jeśli osoba ta zgłosi taka potrzebę.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie, pokój nr 7, Ul. Krzywoustego 11, 99-301 Kutno lub pod numerami telefonu: 24 355-47-50, 24 361-68-16.

Projekt „Lepsza Przyszłość” dla mieszkańców powiatu kutnowskiego