Z uwagi na występującą suszę na terenie gminy Kutno zawiadamiam o wszczęciu procedury związanej z szacowaniem szkód w gospodarstwach rolnych.

Zgodnie z raportami sporządzanymi przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach zagrożenie suszą na terenie gminy Kutno dotyczy:

  1. upraw: zboża jare , zboża ozime, rośliny strączkowe, krzewy owocowe,

na glebach bardzo lekkich ( piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty,

piasek słabo gliniasty pylasty) ;

  1. upraw: zboża jare, na glebach lekkich ( piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny, piasek gliniasty mocny pylasty) .

W związku z  powyższym informuję rolników o możliwości składania do Urzędu Gminy Kutno wniosków o oszacowanie szkód  w uprawach rolnych w terminie   do dnia 05 lipca 2018r.

Wzór wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami dostępny jest na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, na stronie internetowej Urzędu Gminy Kutno: www.gminakutno.pl  oraz w Urzędzie Gminy Kutno ( pokój nr 2 ).

W oświadczeniu nr 1 do wniosku uwzględnić należy powierzchnię wszystkich upraw rolnych zgodnie ze złożonym w ARiMR  e-wnioskiem o przyznanie płatności obszarowych na rok 2018. Do wniosku należy dołączyć wydruk złożonego w ARiMR wniosku  o przyznanie płatności na rok 2018.

Szczegółowych informacji udziela Anna Sobieszczak (pokój nr 2) – nr telefonu 24355-70-24.

 

Wniosek rolnika o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym

Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach

Przykład wypełnienia Oświadczenia nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach

Oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedanej) i poniesionych szkodach

Informacja dotycząca suszy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij