Gmina Kutno realizuje zadanie pn. „Dostawa wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej do szkół prowadzonych przez Gminę Kutno”. Zadanie jest finansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego. Dotacja celowa na sfinansowanie zakupu wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej wynosi: 13.277,00zł. W ramach przyznanych środków zostaną wyposażone gabinety pielęgniarek w:

– Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie

– Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie

– Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach.

W celu zapewnienia optymalnych warunków sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami zostanie zakupione wyposażenie niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Gabinety profilaktyki zdrowotnej w szkołach prowadzonych przez Gminę Kutno